BİZ KİMİZ?

1989 yılında Kadir Karakuş tarafından tekstil sektöründe faaliyete başlamıştır.  İlk yıllarında daha çok elyaf alım-satımı gerçekleştirmiştir. 1994 yılında ani bir atakla 1 adet open-end makine ile üretim hayatına Çınar İplik ismi ile başlayan işletme; her geçen gün kendini yenileyerek geliştirmiştir.

 

1997 yılında fabrika ilk revizyonuna girerek yeni teknoloji open-end ve arka gruplarına kavuşmuştur.

 

 2003 yılında sektörün en yeni ürünü Saurer Schlafhorst firmasının yeni makinasını dünyada ilk kez kullanarak teknolojinin ve yeniliğin önderliği ile bir adım daha öne geçildi.

2004 yılında üretim bandına 1 yeni open-end daha eklenerek kuruluşa göre üretim 4 katına ulaştırıldı.

 

 

İşletmemizin kurumsal bütünlüğü dahilinde belirli dönemlerde gerçekleştirilen revizyonlar devam etmiş ve 2006 yılında 2600 m2 olan firma kapalı alanı tam iki kat artırılarak 5200 m2 ye ulaşmıştır. 2011 yılına kadar süregelen standart yenileme yatırımlarından sonra yeni bir yatırım kararı alan işletmemiz, mevcut alanına istinaden 7200 m2 yeni bir fabrika daha inşa etmiştir.

 

Böylelikle 12.400 m2 kapalı alan üzerinde 8 adet open-end iplik üretimi hız kazanmıştır. Son teknoloji open-end tesisimizin yanı sıra BD448leri dünyada ilk kullanan işletme unvanını da elinde bulunduran Çınar İplik,  güçlü teknolojik altyapısı, insan kaynakları kalitesi ve ürün marka değeri ile geleceğe güvenle bakan bir işletmedir. Her geçen gün gelişen ve değişen dünya ile birlikte revizyon ve uygulama pratikliğini yüksek düzeyde tutan Çınar İplik, Türk ve dünya ekonomisine yaptığı katkılarla yolunda emin adımlarla ilerlemektedir.

 

 

İPLİK

BİZ KİMİZ?

İLETİŞİM

TR

EN